REKLAM ALANI
REKLAM ALANI

Site Rengi

MaxGame.ORG – Oyun Platformu – Mobil Oyun – Online Oyun – Web Oyun

Yeni Sistemlere Kolay Adapte Olabilen Smite Hakkında Tüm Bilgiler

Yeni Sistemlere Kolay Adapte Olabilen Smite Hakkında Tüm Bilgiler
Karantina günlerinin olmazsa olmazlarından olan oyunlar, bizlere büyük kolaylık ve zaman geçirmek için güzel bir yol sunuyor. Genelde League of Legend tarzı oyun olarak bilinen Smite, kendi farklılıklarını oyun içi atmosferi karakter dizayn sistemleri ve özelleştirmeleri ile ortaya koyuyor. Kendine has kitlesi olan ve steam üzerinden de artarak potansiyel seviyesini üst katmanlara çekebilen oyun, birçok oyun oynamayı seven insanların vazgeçilmezi haline geldi. İnsanları oyuna bağlama konusunda kaliteli hizmet veren firma, farklı karakter seçimleri için oyun parası kullanmaya olanak veriyor. Oyun içi para çeşitleri olarak alternatif iki seçenek var. İlk başta oyun içi para kısmından bahsetmek istiyorum. Oyun içi para karakter almanız için imkan veriyor iken, ikinci olan kısım arena para sistemi. Bu sistem, arena içinde eşya kuşanmanıza ve rakibin eşyalarına karşılık gelecek eşyaları seçip almanızı sağlıyor. Rakibin ekipmanını iyi analiz ederek ona göre seçim yapmanız gerekmektedir. Böylece hızlı şekilde arena seviyenizi yükseltip rakibinize oranla daha güçlü hale gelebilirsiniz. Arena savaşları içinde bu durum, sizi bir adım önde tutarak avantaj kısmını size çevirir. Oynadığınız karaktere göre kuşandığınız eşyalar farklılaşıp size ekstra arena iyi özellikleri de sunuyor. League of Legend oyunundan farklı olarak, 3D şeklinde görünüm şansı veriyor. Bu sayede etrafınızı daha rahat şekilde görebiliyorsunuz. Hareket kombinasyonu da diğer kendi benzeri tarz oyunlara oranla çok daha kolay ve alışılabilitesi yüksek bir oyun keyfi sunuyor.
Karakterlerin Tasarımları Özel Ayarlanıyor
Her bir karakter üzerine birçok tasarımcının çalıştığını açıklayan oyun firması, bu karakterleri oyun içine sunmak için çok fazla zaman harcadıklarını dile getirdi. Kıyafet kombinasyonları için çalıştıkları designer, MOBA tabanlı oyunlara hizmet verdiğini bir konuşmasında da dile getirdi. İşinin ehli olduğunu savunan oyun yöneticileri, kendisinden çok memnun olduklarını yayınladıkları mesajlarda da belirttiler. Her hafta toplantı yaparak eklenecek karakter türüne, kıyafetine ve özelliklerine kadar saatlerce çalıştıklarını belirttiklerini söylemeliyim. Karakterlerin her ayarını yaptıktan sonra da oyuna adapte edebilmek için yaklaşık 1 hafta çalışıp oyuna tam anlamıyla uyguladıklarını, oynamaya açtıklarını yazılı bir bildiri ile açıkladılar.
Kullanıcıların Tercih Ettikleri Karakter Öncelikleri
Üst tarafta olan yazımda da belirttiğim gibi, birçok farklı kritere ve sorumluluğa göre oyun şekillenir ve galip – mağlup belirlenir. Kullanıcılar 5 kişilik ekipler içinde kendilerine en uygun rolleri seçerek oynarlar ki böylece takımlarını galibiyete taşıyabilsinler. Muhafız, Savaşçı, Avcı, Büyücü , Suikastçı gibi sınıflar mevcut iken genelde oyun içi rol dağılımı, Mid, Jungle, Carry, Support ve Solo olarak tanımlanır. Her karakterin kendine has tarzı olsa da oynayan kişinin doğru yerde doğru zamanda bulunması ve görevini yerine getirmesi de karakter seçimi kadar öneme sahiptir. Galibiyet kazanabilmek için kritik olaylardan birisi ise oyun içi talimatlara uygun olarak arena içinde bulunan bazı bossları aktif olarak kullanabilme ve minyon kesimlerinin seri yapılarak seviye kasılmasıdır. Geniş bir haritaya sahip olan oyun, farklı roller ile oynanma keyfini ve kalitesini arttırıyor. Bu zor dönemlerde de, kafa dağıtmaya bire bir diyerek şiddetle tavsiye ettiğim bir oyun haline dönüştü. Ekstra olarak 4 farklı arkadaşınız da varsa oyunun keyfini beraber çıkarabilirsiniz.
Her Sisteme Uygun Bir Oyun
Çok yüksek sistem gereksinimleri olmayan oyun, alt – ortalama bir bilgisayar ile düşük ayarda oynayacağınız gibi bir ‘ monster bilgisayar ’ ile çok yüksek ayarlarda açabiliyorsunuz. Aldığınız fps oranları, oynanışa büyük bir etki etmese de mühim bir öneme sahiptir. Yine de alt bir bilgisayar ile çok üst düzey bilgisayar farkı olsa da, oyuncunun oyun bilgisi bilgisayar kalitesi, alınan fps ve sistem ile alakası yoktur. Smite, tamamen belirli stratejiler üzerine kuruludur. Bu sayede kendisine epey bağlayarak zamanın nasıl geçtiğini anlayamadan birçok kez oyun oynamış olursunuz.

2. REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ