REKLAM ALANI
REKLAM ALANI

Site Rengi

MaxGame.ORG – Oyun Platformu – Mobil Oyun – Online Oyun – Web Oyun

Intel 10. Nesil Comet Lake PC İşlemci Bomba Gibi Geliyor!

Intel 10. Nesil Comet Lake PC İşlemci Bomba Gibi Geliyor!

Aslına bakarsanız şimdiye dek aynı anda kaç kişinin grup görüntülü konuşma yaptığını önemseyen, belki sadece toplantı düzenleyen kişilerdi. Yani sadece bu kimseler genel olarak toplu görüşme yapmanın imkânına ihtiyaç duyuyorlardı. Özellikle korona gündemine baktığımızda hepimizin aklına gelen bu. Grup görüntülü konuşma uygulamaları aynı anda kaç kişiye izin veriyor. Biz de tüm popüler toplu görüntülü konuşma uygulamalarını mercek altına aldık.
Korona virüsü nedeniyle birçoğumuz evlerimizde karantina altında bekliyoruz ve sevdiklerimize hasretlik çekiyoruz. Karşılıklı görüşme, muhabbet, kucaklaşma, bir süreliğine hayatımızdan çıkarmak zorunda kaldığımız şeyler. Şimdi dilerseniz hangi uygulama aynı anda kaç kişiye görüntülü konuşma imkanı sağlıyor buna göz atalım.

Grup Görüntülü Konuşma Uygulamaları Aynı Anda Kaç Kişiyi Destekliyor?
WhatsApp: Belki görüntülü konuşmada en çok tercih edilen uygulamaların başını çekiyor. Bildiğiniz gibi WhatsApp aynı da görüntülü konuşmada 4 kişiye izin veriyordu. Son yapılan güncelleme ile birlikte bu rakam 8 kişiye yükseltildi. Artık WhatsApp ile 8 kişi aynı anda görüntülü görüşme yapabiliyor.
FaceTime: Belki en kaliteli görüntülü görüşmeyi sunan uygulama diyebiliriz. Bu konuda biraz iddialı olduğunu söylemek mümkün. Bu dediğimi FaceTime kullananlar, yani iPhone sahipleri daha iyi anlayacaktır. (Henüz FaceTime uygulamasını denemediyseniz mutlaka bir iPhone ile tecrübe etmenizi tavsiye ederim.) Facetime uygulaması ile aynı anda 32 kişi görüntülü konuşma yapabiliyor. Maalesef sadece iOS kullanıcıları için sunuluyor.
Skype: Uzun zamandan beri bu konuda kendini kanıtlamış bir görüntülü konuşma uygulaması. Microsoft destekli uygulama önceleri bilgisayar üzerinden görüntülü konuşmaya izin veriyorduysa da, artık uygulama olarak da cep telefonlarımızda yer alıyor. Microsoft destekli olduğu için iş amaçlı kullanıcılar genelde Skype tercih ediyor. Skype aynı anda 50 kişiye görüntülü konuşma desteği sunuyor.
Facebook Messenger: Facebook uygulamasında karşılıklı mesajlaşmalar biliyorsunuz Facebook Messenger uygulamasına taşınmıştı. Bunu da oldukça geliştirip bir uygulama haline getirdiler. Bu uygulamada aynı anda 50 kişiye görüntülü konuşma imkanı sağlıyor.
Zoom: 2011 yılında Cisco ortaklı kurulmuş bir telekonferans uygulamasıdır. Oldukça da popüler hale gelen bir görüntülü konuşma uygulaması oldu diyebiliriz. Belki bir çoğumuz onu korona virüs nedeniyle tanıdık. Ancak oldukça köklü bir firmadır ve aynı anda 100 kişiye görüntülü konuşma imkanı veriyor.
En popüler olanları bu şekilde sıraladık. Listemiz tabii ki burada son bulmuyor. Meraklısı için daha az popüler grup görüntülü konuşma uygulamalarını da aşağıda inceledik.
Daha Az Popüler Toplu Görüntülü Konuşma Uygulamaları
Google Duo: Popüler telekonferans uygulamalarından bir diğeri de Google Duo. Google tarafından geliştirilmiş olan bu uygulamada da aynı anda 8 kişi görüntülü konuşma yapabiliyordu. Bu rakam yakın zamanda 12 kişiye yükseltildi.
Wire: Windows, linux, MacOS, Android ve iOS gibi popüler tüm platformlarda kullanılabilen bir uygulama. Platformlar arası belki en çok desteği sunuyor diyebiliriz. Sesli konuşmada 5 görüntülü konuşmada 4 kişiyi aynı anda buluşturabiliyor.
WeChat: Bu uygulamada Android, iOS, MacOS ve Windows gibi birçok popüler platformda bulunuyor. WeChat ile aynı anda 9 kişi görüntülü konuşma yapabiliyor.
Google Hangouts: Google’un bir başka iletişim uygulaması, şimdilerde video konferans desteği de sunuyor. Gmail kimliğine sahipseniz bu uygulama üzerinden görüntülü konuşma yapabilirsiniz. Görüntülü konuşmada üst limit 10 kişi ile sınırlandırılmış.
HouseParty: Bir çoğunuz koronavirüs nedeniyle tanımış olabilirsiniz. Aranızda henüz denememiş olanlar olabilir, mutlaka denemenizi tavsiye ederiz. Oldukça basit bir kullanıcı arayüzüne sahip olan uygulamada, Android ve iOS desteği mevcut. Görüntülü konuşma için 8 kişiye aynı anda destek verebiliyor.

2. REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ