REKLAM ALANI
REKLAM ALANI

Site Rengi

MaxGame.ORG – Oyun Platformu – Mobil Oyun – Online Oyun – Web Oyun

Burun Estetiği Hakkında Önemli Bilgiler!

Burun Estetiği Hakkında Önemli Bilgiler!

Burun Estetiği Hakkında Önemli Bilgiler!
Dönüp bir etrafınıza bakın…
Bazı yüzleri ve burunları daha çok beğeneceksiniz. Peki neden? Beğeninizin kaynağı nedir? Bir burun kendi içerisinde de birçok kısımlara ayrılır; burun ucu, burun sırtı ve kanatlar gibi. Bunların birbirine oranı, diğer yüz yapıları ile uyumu, belki kaş dizaynınız, alnınızdaki ovallik, elmacık ve çeneniz arasındaki ilişkisi…daha birçok neden bulunabilir. Bu yüzden bazı yüzler ve bazı burunlar daha güzeldir ve burun estetiği cerrahisi ya da profesyonel ismi ile ‘rinoplasti’ budur. Daha güzel algılanan burun yaratma sanatı.
Karşımızdaki insana baktığımızda önce, onun burnunu görürüz. Tam yüzümüzün ortasındaki bu organ, gerçekten de güzellik düşüncemizin merkezini oluşturur. İşte bu yüzden, insanlar orta yüz bölgesinde ya da göz kapaklarında sarkma olup olmadığından bazen emin olamaz iken burunlarındaki bir görsel problemden çoğunlukla haberdardır. Burundaki estetik algımızı bozan şey, kemik iskelete, kıkırdak yapılara ve cildimize yönelik problemler olabilir. Bu dokuların şekil olarak özel bir dizaynı vardır. Bu dizayn üzerinde değişiklik yaparak şekillendirmeler yapmak, özel teknikler gerektirir. Ayrıca ameliyat masasında elde edeceğiniz güzel bir görüntünün ileri ki süreçte devam edebilmesi için de birçok önlem alınması gerekmektedir.
Zira, kıkırdak dokular üzerindeki perikondrium denilen zarları ve kendi elastikiyetleri nedeni ile eski şekillerine dönme istekleri vardır. Bu nedenlerden dolayı rinoplasti bilgi, beceri ve tecrübenin önem kazandığı bir ameliyat çeşididir. Aslında tecrübe seviyeniz ne olursa olsun rinoplasti her zaman size bir sürpriz çıkartabilir. Kabul görmüş uluslararası yayınlarda, risk ortalaması %10 olarak bildirilmektedir. Burada cerrahtan sıfır hata beklentisi yerine olabilecek tüm problemleri çözme becerisi beklemek, sizi yarı yolda bırakmayacağını bilmek önemlidir.

Burun Estetik Çeşitleri
Burun estetiği konusunda, birçok yazı yazılıp çizilse de, gerçekten burun estetiği ameliyatları, temel olarak açık ve kapalı olarak iki gruba ayrılır. Bunun dışında da, birçok burun estetiği yönteminden söz ediliyor olsa da, o yöntemler de ya açık ya kapalı burun estetiği altında sınıflanabilir ya da kullandığı teknolojik cihazın ismi verilmiş ya da tüm ameliyat bir manevra ile anılmaya başlanmış ya da ticari olarak yeni bir isim ile türetilmiş olabilir. Şimdi, çok teknik detaya girmeden anlaşılır şekilde bu burun estetiği nelerdir göstermek istiyorum:
• Açık Rinoplasti
• Kapalı Rinoplasti
• Septorinoplasti
• Letdown Rinoplasti
• Preservation Rinoplsati
• Ultrasonik Piezo Burun Estetiği
• Lazer ile Burun Estetiği
• Mikromotor Burun Estetiği

Fiyatlandırma Kısmında Etkili Olan Faktörler
Burun estetiği fiyatları, yapılacak işlemlere göre değişmektedir. Yapılacak işlemin boyutuna bağlı olarak ameliyat saatleri de uzamaktadır. Sadece burun ucu yapılacak hastanın fiyatlandırması ile ek olarak nefes alma fonksiyonuyla ilgili sorunları olan bir hastanın fiyatlandırması arasında fark bulunmaktadır. Burun sırtındaki kemer, hastanın daha önce geçirilmiş bir burun ameliyatı olması, kaburgadan kemik alınarak yeni burun yapılması gibi farklı işlemler farklı fiyatlandırmalara neden olmaktadır.
Burun Estetiği Masajı Faydaları
Burun estetiği sonrasında, burun sırtı boyunca ve burun kanatlarından göz kenarlarına doğru tek yönlü, sıvazlama şeklinde masaj uygulamaları hastaya önerilebilir. Masaj uygulamasının mantığı, bu bölgedeki dolaşımın mekanik olarak baskı yapılarak artırılması işlemidir. Sirkülasyonu hızlandırmak, yara iyileşmesini hızlandırdığı şeklinde düşünülebilir.
Burun Ameliyatı Sonrası Koku Alma Hissiyatı
Burun estetiği sonrasında, geçici koku sorunları yaşanabilir. Koku alma hücreleri, burun kemerin olduğu bölgeye yakındır. Burun kemeri, kesilerek ya da törpülenerek aşağı indirirken koku almayı sağlayan mukozanın ödemi veya zarar görmesi koku almada sorun yaratabilir. Aşırı büyük kemerli burunlarda, burun küçültülürken mukoza dar bir alanda sıkışabilir. Burun aşağı indirilirken mukozanın dar alanda sıkışması ya da yığılıp kalması koku ile ilgili sorunlara yol açabilmektedir.

2. REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ